Haber

Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi, Derici Mustafa Gürbüz Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırladı

Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi, Derici Mustafa Gürbüz Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırladı. Veteriner hekimlerden sokak hayvanlarının bakımı ve sağlığı hakkında bilgi alan öğrenciler, merkezi gezdikten sonra yanlarında getirdikleri mamaları evsiz arkadaşlarına yedirilmek üzere görevlilere teslim etti.

Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi, çocuklara ve gençlere hayvan sevgisini aşılamak amacıyla farklı okullarda eğitim gören öğrencileri ağırlamaya devam ediyor. Kuşadası’nın hayvansever Belediye Başkanı Ömer Günel’in göreve getirilmesinin ardından merkez tamamen yenilenerek sevgili dostlar ve tedavi gören ziyaretçiler için huzurlu bir yaşam alanına dönüştürüldü. Merkezin bu kez konukları Kuşadası Derici Mustafa Gürbüz Anadolu Lisesi öğrencileri oldu.

Öğretmenleri eşliğinde merkezi ziyaret eden öğrencilere, personel ve veteriner hekimlerin sokak hayvanlarına yönelik yaptığı çalışmalar, onların sağlık durumları ve bakımları hakkında bilgi verildi. Başta yavru kedi ve köpek olmak üzere tüm hayvanlarla yakından ilgilenen öğrenciler merkezde keyifli vakit geçirdi. Öğrenciler merkezdeki ziyaretlerini tamamladıktan sonra yanlarında getirdikleri yiyecekleri evsiz arkadaşlarının karnını doyurmak üzere personele verdi.

Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi bölgenin en modern ve donanımlı merkezi olarak hizmet vermektedir. Barındırdığı patili dostlar için her detayın düşünüldüğü rehabilitasyon merkezinde hasta ve yaralı sokak hayvanları için müzik yayını yapılarak notaların tedavi edici ve sakinleştirici gücünden yararlanılıyor. Şehir sakinlerinin ve çocukların rehabilite edilen kedi ve köpeklerle daha keyifli bir ortamda vakit geçirebilmeleri için tasarlanan çevre ve çevre düzenlemesiyle rengarenk bir görünüme sahip olan merkezde ayrıca röntgen, hemogram, kan sayımı cihazı ve tam donanımlı yoğun bakım bulunuyor. Gerçek teşhis ve tedaviye yönelik birimler. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu