Haber

SOL Parti Artvin Milletvekili Adayı Ezgi Eriman, seçim çalışmalarını Ardanuç ilçesine bağlı köylerde sürdürüyor

UĞUR İSTANBULU

SOL PARTİ Artvin Milletvekili Adayı Ezgi Eriman, Artvin’in Ardanuç ilçesine bağlı köylerde seçim çalışmaları yürütüyor. Ezgi Eriman, “Ardanuç Bulanık köyündeyiz ve şu an bulunduğumuz yer 5 köyün ortak kullandığı değirmen ve şu anda atıl durumda. Atıl olmasının sebebi ise üreticilerimizin tarlalarında buğday üretememesi. ve onlar hakkında konuşmak için buradayız.”

SOL Parti Artvin Milletvekili Adayı Ezgi Eriman dün Ardanuç ilçesine bağlı köyleri ziyaret etti. Eriman, “Görüyorsunuz HES’lerle mücadele edenler, akarsular için mücadele edenler, her alanda mücadele edenler, sizlerin oyunuzla mücadele güçlenecek ve sesimiz daha da gür çıkacaktır.”

“ÜRETİCİLERLE BULUŞUYORUZ”

Ezgi Eriman dedi ki:

“Ardanuç’a bağlı Bulanık köyündeyiz ve gün boyunca Ardanuç’taki tüm köyleri ziyaret edeceğiz. Bu süreçte gittiğimiz köylerde üreticilerle görüşeceğiz ve bulunduğumuz yer de burada tarım yapanların kullandığı değirmen. 5 köy ve şu anda atıl durumda.Atıl olmasının sebebi ise üreticilerimizin tarlalarında buğday üretememesi ve bunları birlikte konuşmamızdır.Bu süreçte iki kadın milletvekili adayı ile neden bu sürece girdiğimizi anlatıyoruz. Bu Hizbullah düzeni ve Taliban ittifakıyla yeni bir süreç düzenlemeye çalışan AKP iktidarına karşı bir oy Kemal Kılıçdaroğlu’na bir oy Sol Parti’ye. Hepinize kolay gelsin diyoruz.”

Köylü, Ömer Hayyam’ın şu mısralarını da okudu: “Bir millet celladına âşıksa, ezan ve zilleri dinleyin, itiraz etmezse veba olur.

Kaynak: ANKA / Siyaset

kure-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu