Ekonomi

NGL Yurtiçi Dağıtımda Yüzde 120 Büyüdü

Norther Global Logistics’in (NGL) yurt içi dağıtım hizmetleri geçen yıl yüzde 120 büyüdü. Şirketin Yurtiçi Lojistik Projeler Müdürü Koray Yeltekin, her müşteri için özel bir temsilci ve operasyon sorumlusu atadıklarını belirterek, Türkiye’nin 81 iline her gün ortalama 100 sefer düzenlediklerini söyledi.

Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında entegre lojistik hizmetleri sunan Norther Global Logistics (NGL), yurt içi lojistik çözümlerinde de güçlü bir büyüme ivmesi yakaladı. Son üç yıldır yurt içi lojistik hizmet yatırımlarına hız veren şirket, geçen yıl bu alanda bir önceki yıla göre yüzde 120 büyüme kaydetti. NGL’nin yurt içi dağıtım hizmetleri bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre ikiye katlandı.

NGL Yurtiçi Lojistik Projeler Müdürü Koray Yeltekin, 70’in üzerinde ulusal ve global markaya hizmet verdiklerini belirterek, “ Yurtiçi dağıtımda en kritik nokta, ürünlerin zamanında müşteriden teslim alınması ve hasarsız teslim edilmesidir. NGL olarak müşteriye, sektöre ve kargoya özel farklı taşıma formülleri uyguluyoruz.” söz konusu.

Yük Bazlı Çözümler

İstanbul’un yanı sıra Gebze, Çorlu, Ankara, Bursa ve İzmir’deki şubeleri ile 81 ilde yurtiçi dağıtım çözümleri sunduklarını vurgulayan Yeltekin, şunları kaydetti: “Farklı tipteki araçlarla komple yükler, konteyner taşımaları, lowbed araçlarla gabari dışı taşımalar gerçekleştiriyoruz. Ayrıca müşterilerimize özel araçlar da tahsis edebiliyoruz.”dedi.

Yeltekin, yurt içi dağıtım operasyonlarını merkez ofislerindeki Araç Tedarik, Operasyon ve Müşteri Hizmetleri ekipleriyle yönettiklerini, her müşteriye özel bir temsilci ve operasyon uzmanı atadıklarını söyledi.

Ülkede Her Gün Ortalama 100 Sefer Düzenleniyor

Şubelerinin bulunduğu bölgelerden Türkiye’nin 81 iline her gün ortalama 100 sefer düzenlediklerini belirten Yeltekin, ilaç, reçine, perakende, yapı market, otomotiv yan sanayi, tekstil ile ilgili yükleri güvenle taşıdıklarının altını çizdi. , beyaz eşya, elektronik, hızlı tüketim malları, inşaat ve ambalaj sektörlerinde faaliyet göstermektedir. o çizdi.

Yeltekin, büyüme ivmelerini bu alanda da sürdürmeyi hedeflediklerini ve 2024 yılının prestijiyle yurt içinde parsiyel dağıtım hizmeti vermeye başlayacaklarını sözlerine ekledi.

NGL, 2020 ve 2021 yıllarında Atlas Lojistik Ödülleri kapsamında “Yurtiçi Taşımacılık Organizatörleri” kategorisinde birincilik ödülüne layık görülmüştür.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberihsaniye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu