Haber

İstanbul Metrolarında Yürüyen Merdiven Sabotajı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul metrolarındaki yürüyen merdivenlerde yeni bir sabotaj gerçekleştiren bir grup gencin çıkışta bekleyen A Haber kameralarına verdiği röportajın görüntülerini yayınladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Danışmanı Murat Ongun da söz konusu görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşarak, “Belli bir siyasi akıl, belli bir kanal iş birliği belgelendi. Onların derdi İstanbulluların huzurudur.”

İstanbul’da toplu taşıma araçlarında yürüyen merdivenler ve yürüyüş yollarında sabotaj görüntüleri devam ediyor. A Haber, bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İstanbul’da onlarca noktada metro ve metrobüslerin yürüyen merdivenleri ve asansörleri çalışmıyor. A Haber muhabiri Mehmet Karataş, şikayetleri yerinde incelerken İBB görevlileri tarafından engellendi. Kameraman Hüseyin Koçak.”

İBB, söz konusu röportajın arka planına ilişkin bir görsel paylaştı. İBB’nin resmi Twitter (X) hesabından yapılan paylaşımda, “İstanbul metrolarında nasıl sabotaj, komplo ve yalan haber yapıldığını izleyin” denildi.

SABOTAJ YAPTIKTAN SONRA HABER KAMERALARINA ÇIKIP ANTAN İBB’Yİ SUÇLADILAR

İBB’nin yayınladığı videoya göre, bir grup genç ve bir başka kişi metro girişinde düğmeye basarak merdivenleri durduruyor, ardından çıkışta bekleyen A Haber ekibine röportaj veriyor. Sabotajcılar, “82 adım var, çalışmıyor. Sorun var, sabırla bitmesini bekliyoruz” diyor.

ONGÜN: ONLARIN SORUNU İSTANBUL HALKININ HUZURU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Murat Ongun da söz konusu görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşarak, “Belli bir siyasi aklın ve belli bir kanalın iş birliği belgelendi. Onların derdi İstanbulluların huzurudur. “

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sabotaj eylemleriyle ilgili daha önce yaptığı açıklamada, “Bu tür uygulamaları yapan kişiler hakkında hukuki işlemlerimizi yürütüyoruz. Bu yatırımların tamamı milletin yatırımıdır. İstanbul halkınındır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu