Haber

6’lı Geçer Tablo’nun 10 saatlik toplantısından sonra ilk sözler: Adayı açıklama zamanı

Altılı Masa dün akşam Gelecek Partisi evinin ev sahipliğinde toplandı. Yaklaşık 10 saat süren görüşmede cumhurbaşkanı adaylığı konusunda istişare sürecinin başlatılmasına karar verildi. Davutoğlu, Halk TV’de katıldığı programda görüşmenin detayları hakkında da değerli açıklamalarda bulundu.

“TEK ADAY DUYURACAĞIZ”

Dün yapılan toplantıda iki metnin kabul edildiğinin altını çizen Davutoğlu, “Seçim sonrası görev dağılımına ilişkin rolleri netleştirdik. Kararı muhafazakar seçmenin hassasiyetini gözetecek. Kültür oluşturacağız. Tek aday açıklayacağız. Şimdi açıklama zamanı” dedi.

Ahmet Davutoğlu

“GENEL BAŞKAN HER STRATEJİK KARARI İMZALAMA YETKİSİNE SAHİP OLACAK”

“Cumhurbaşkanı içeride olsun, dışarıda olsun, karar süreçlerinde cumhurbaşkanlarının doğrudan imza yetkisi olacak” diyen Davutoğlu, “Cumhurbaşkanları kadar her stratejik kararda cumhurbaşkanı kadar imza yetkisi olacak. büyük garanti.Birbirlerinin hassasiyetlerini görerek ülkeyi yönetecekler.Karar alırken CHP’nin hassasiyetlerini gözeteceğiz, Kılıçdaroğlu karar alırken muhafazakarların hassasiyetlerini dikkate alacak.Bir süre sonra bir kültür oluşacak.

“ADAY HAKKINDA KONUŞMADIK”

Davutoğlu, artık cumhurbaşkanının adını konuşma vaktinin geldiğini belirterek, “Dün isimleri değil kriterleri konuştuk. İki önceliğimiz var. Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak ve mecliste çoğunluğu sağlamak. Dün tarihi bir eşikti. Konuşma ve metin aşamasını bitirdik. Şimdi harekete geçme zamanı. Seçimi kazan, sonra devleti yönet” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu